NEWS

25.05.2016

Niezapomniany miesiąc w Chinach


Młodzi ludzie szukają inspirujących sposobów na spędzenie wakacji. Wyjazd ze znajomymi nad morze czy weekendowy wypad pod namiot już nie wystarczają. Młodzież oraz studenci pragną połączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego coraz częściej wybierają bardziej oryginalne i wyszukane alternatywy dla wakacyjnego imprezowania. Wakacje są doskonałą okazją do poznania obcej kultury, podszkolenia języka obcego oraz nawiązania nowych znajomości, dlatego ciekawym sposobem na spędzenie letniej przerwy międzysemestralnej są kursy językowe, będące okazją do odwiedzenia najbardziej odległych zakątków świata.
Działająca pod oficjalnym patronatem Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Chinach, fundacja PACE Foundation jest pierwszą pozarządową organizacją, oferującą kompleksowe wsparcie dla azjatyckich studentów w rozpoczynaniu studiów w Polsce, a także koncentrującą się na polskich studentach zamierzających wyjechać do Chin w ramach zagranicznych studiów bądź letnich kursów językowych. Fundacja działa w oparciu o porozumienie o polsko-chińskiej współpracy akademickiej. Dzięki jej działalności i wsparciu, studenci wyjeżdżają do Chin i korzystają z niepowtarzalnej możliwości poznania kultury, zwyczajów oraz języka chińskiego.
Letnie kursy językowe w zasadzie nie są niczym nowym. Bardzo popularne wśród młodzieży i studentów, a także osób pracujących stały się wakacyjne kursy, na których realizuje się program, który standardowo przyswajany jest w ciągu całego roku nauki języka. Kursy są bardzo intensywne, każdego dnia odbywa się kilka godzin zajęć, dzięki czemu uczestnicy mają możliwość podszkolenia języka w niedługim czasie. Nie od dziś jednak wiadomo, że nie istnieje doskonalsza metoda nauki języka obcego niż bezustanny kontakt z językiem, jaki studiujemy, oraz całkowite zanurzenie się w obcej kulturze i środowisku, dlatego wakacyjne kursy organizowane na terenie kraju, którego język poznajemy, zdobywają coraz większą popularność wśród studentów.
Jednak letnie kursy chińskiego to nie tylko sposób na doszlifowanie umiejętności językowych. W ramach wakacyjnych, miesięcznych pobytów w wybranym przez siebie mieście w Chinach organizowane są również zajęcia z zakresu kultury i historii Chin, a także inspirujące wycieczki. Studenci mają niepowtarzalną okazję obejrzeć na własne oczy zabytki, które nie rzadko pochodzą sprzed kilku tysięcy lat. Młodzi ludzie, wracając z wyjazdu, dzielą się swoimi wrażeniami, wśród których przeważają opinie o niezwykłym doświadczeniu, jakim stał się letni kurs językowy. Studenci zwiedzili miejsca, jakie dotychczas mogli jedynie obejrzeć na zdjęciach i przeczytać o nich w podręczniku. Poczuli na karku oddech historii, tak mocno wyczuwalny właśnie tam, w kolebce chińskiej cywilizacji. Organizatorzy dbają, aby uczestnikom kursów nie zabrakło wrażeń, dlatego zapraszają ich do muzeów, pokazują najbardziej interesujące pod względem turystycznym miejsca oraz zachęcają do zawierania nowych znajomości. A tych na miejscu nie brakuje.
W letnich kursach językowych uczestniczą nie tylko studenci z Polski, dlatego wyjazd dostarcza możliwości poznania ludzi z całego świata. Często nawiązane podczas miesięcznych kursów znajomości są początkiem długotrwałych znajomości oraz relacji. Kursy organizowane są w różnych chińskich miastach, obfitujących w liczne atrakcje i dysponujących bogatym zapleczem rozrywkowym. Kursanci spotykają się ze swoimi nowymi znajomymi na mieście, w restauracjach, w pubach czy umawiają się na wspólne zakupy. Miesięczny pobyt w Chinach jest ciekawym doświadczeniem, pozwala poznać obyczaje i tradycje Chińczyków oraz osób z całego świata. Uczestnicy kursów w większości są młodymi ludźmi, również studentami, dlatego szybko odnajdują ze sobą wspólny język. Mimo wielu różnic między słuchaczami z poszczególnych krajów, młodzi ludzie szybko przekonują się, że tak naprawdę więcej ich łączy niż dzieli.
Letnie kursy językowe są niebanalnym rozwiązaniem dla osób szukających inspirującego sposobu na spędzenie wakacji. Łączą przyjemne z pożytecznym i dostarczają niezapomnianych wspomnień.
MOVIES: